8-ій школі - 200 років

8-ма школа відсвяткувала 200-річчя: директор школи отримав Орден за заслуги перед Державою Австрія, а школі місто додатково виділить 1 млн грн
01.06.2018, 18:58,           Анна Добренька

8-ма школа міста Львова відсвяткувала 200-річчя. Відзначення цієї події відбулось у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької. На честь святкування був погашений маркований конверт за участю директора ЛСШ № 8 Михайла Ерстенюка, Владики Володимира, Владики Ігоря, керуючої справами виконавчого комітету ЛМР Марти Литвинюк, начальника Львівського відділення Укрпошти Миколи Ростова, голови ЛОДА Олега Синютки та заступника міністра освіти і науки України Павла Хобзея. Мер Львова передав школі відеовітання. З нагоди свята від міста цього року школа отримає додатково 1 млн грн. Від імені Президента Австрії директору школи вручили Орден за заслуги перед Державою Австрія. Орден вручила Герміне Поппеллер, Надзвичайний і Повноважний Посол Австрійської Республіки в Україні.

фото: Олександр МазуренкоФото: Олександр Мазуренко

Міський голова Львова Андрій Садовий не зміг бути присутнім на урочистостях, проте записав відеозвернення, в якому привітав усіх присутніх зі святом і повідомив, що в честь 200 річниці ЛСШ № 8 з бюджету міста буде виділено 1 млн. грн.

Марта Литвинюк, керуюча справами виконавчого комітету ЛМР, привітала колектив школи та нагородила подяками від громади міста Львова. За багаторічну сумлінну працю й високий професіоналізм, вагомі досягнення у навчанні й вихованні молодого покоління та з нагоди 200-річчя від дня заснування Львівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 з поглибленим вивченням німецької мови подяками відзначено: Ярославу Лівшу, вчителя німецької мови, Любомира Жука, вчителя німецької мови. Дипломом від громади міста Львова було нагороджено колектив Львівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 з поглибленим вивченням німецької мови. Також за вагомий внесок у розвиток міжнародних освітніх програм м. Львова і м. Відня та з нагоди 200-річчя від дня заснування Львівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 з поглибленим вивченням німецької мови нагороджений Олівер Гіссек — професор Віденської гімназії Кундмангассе.

"Дякую за таку честь, що маю можливість отримувати нагороду за заслуги перед Австрійською Державою. Але це не тільки моя нагорода. Це нагорода нашого колективу. Саме наш колектив зробив таку школу, якою ми сьогодні її бачимо. Дякую вам", — сказав директор Львівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 з поглибленим вивченням німецької мови Михайло Ерстенюк.

Львівська спеціалізована школа №8 відсвяткувала 200-річчя
 Ірина Панчишин, 4 червня, 18:03

Свій ювілей відсвяткувала спеціалізована восьма школа. На урочистості запросили усіх своїх випускників. А з нагоди свята від міста школа отримає додатково один мільйон гривень.

В оперному театрі - аншлаг. Тут зібрались випускники восьмої школи. Серед них і Ярослав Школяр. Вчився у ній лише один рік, у 54-му році. Пригадує, тоді ще хлопці та дівчата навчались окремо.
"Пам'ятаю директора, був дуже строгий. Він мав таку паличку, міг нею просто в себе в кабінеті відлупцювати", - поділився Ярослав Школяр.

Пригадує своє навчання у 1971 році і відомий львовознавець. Петро Радковець зберігає шкільні фото і кожні п'ять років зустрічається із однокласниками. Зізнається: вчитись тоді не дуже хотілося, однак ходив до школи, як на свято, бо любив і однокласників, і вчителів. Досі пам'ятає прізвиська декотрих з них.
"Назву одного, світлої пам'яті вчителя, Кляптик, його знають всі. А чому, тому що він ніколи не говорив твердо. Позбирайте клаптики паперу. Він завжди казав: "Позбирайте кляптики паперу". Ну і його так і називали Кляптик. Але його дуже любили. А вчителя музики називали Лиса нота, бо він був лисий і нота. Тому Лиса нота", - пригадав львовознавець Петро Радковець.

Сам же ж директор школи також вчився тут (на жаль, Михайло Ерстенюк не навчався у 8-ій школі, у 1980р. він проходив педагогічну практику у школі - Ігор Калиняк). Михайло Ерстенюк уже 20-й очільник закладу. Саме йому пощастило святкувати ювілей школи. З такої нагоди навіть погасили маркований конверт.
"Я думаю, ніхто не може таким похвалитись і в кого би то не було. Це є надзвичайно поважний вік для навчального закладу, який 200 років випускає зі своїх стін молодих, розумних людей", - прокоментував директор школи №8 Михайло Ерстенюк.

Історія колись цісарсько-королівської гімназії почалася ще у 1818 році. Її Випускниками були Маркіян Шашкевич, Станіслав Лем, Василь Щурат. За результатами досліджень журналу "Фокус", восьма школа входить у сотню найкращих шкіл України. А її учні є переможцями всіх етапів Всеукраїнських предметних олімпіад.

День перший (1 червня 2018) - святкова академія у Львівській опері

Світлини із сайту Львівської опери

День другий (2 червня 2018) - подячна літургія в храмі Пресвятої Євхаристії (Домініканському Соборі)

Святкування 200-літння Львівської загальноосвітньої спеціалізованої школи №8
2 червня 2018 р. в храмі Пресвятої Євхаристії (Домініканському Соборі) м. Львова Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський очолив святочну Архиєрейську Божественну літургію в наміренні за учителів, учнів та працівників Львівської загальноосвітньої спеціалізованої школи №8.
Ця школа пережила чимало урядів різних держав. Заснована 200 років тому як ІІ цісарсько-королівська державна вища гімназія, сьогодні є Спеціалізованою львівською школою (м. Львів, вул. Підвальна, 2). Керівництво, працівники, вчителі та учні школи разом із духівниками взяли участь у подячній Божественній літургії, дякуючи Господу Богу за те, що і сьогодні школа залишається чудовим закладом, де можна отримати не лише знання, а й плекати свою віру та християнські цінності.
Світлини.
Прес-служба Курії ЛА УГКЦ

День другий (2 червня 2018) - презентація книги "Від цісарсько-королівської другої гімназії до восьмої школи. 1818-2018."

Із світлин Андрія Петруха та Галі Батищевої